Navigace

Terasa, zahrada

Venkovní svítidla, určená do zahrad či na terasy, mohou mít podobu stojacích lamp, přenosných lampiček, nástěnných i závěsných světel a v neposlední řadě zápustných či sloupkových svítidel.

Naučte se s nimi pracovat tak, aby vaše zahrada vypadala dokonale i po setmění.

V první řadě je potřeba definovat jak probíhá váš venkovní život a jaké činnosti při něm provozujete. Zjistíte tak, jak a kde zahradu či terasu nejvíce využíváte a jaká místa byste ocenili osvětlená.

Světla v exteriéru je vhodné volit s nižší intenzitou svícení. Venkovní prostor tak bude působit kompaktně a harmonicky, zamezí se tím přesvícení jednotlivých prvků, například stromů, keřů, fasády či zdi, které pak nepřirozeně vystupují a ostatní prvky jsou proti nim tmavé a nevýrazné.

Trendem ve venkovním osvětlení jsou jednoznačně svítidla s LED technologií s nižší intenzitou svícení, které jsou navíc velmi úsporné.

Exteriérová svítidla nabízí rovněž možnost volby chromatičnosti/barvy světla. Vybírat je možné od studeného až po velmi teplé bílé světlo. Jeho volba závisí na celkovém plánu osvětlení a efektu, který od něho očekáváte.

Je potřeba myslet i na to, že volba venkovního osvětlení ovlivňuje nejen exteriér domu, ale také atmosféru uvnitř. Dobře zvolená venkovní svítidla mohou být optickým prodloužením obývacího pokoje, které ožívá teprve se setměním.

V neposlední řadě slouží exteriérová svítidla jako bezpečnostní prvek, usnadňující orientaci za šera a za tmy.

Ukázky jednotlivých typů svítidel

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT