Navigace

Exteriérová svítidla

LAMPE GRAS OUTDOOR N°304 XL, N°222 XL

Ikonická svítidla z kolekce Lampe Gras jsou dílem francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních. Nyní Lampe Gras uvádí kolekci venkovních svítidel.

Exteriérová nástěnná svítidla N°304 se vyznačují krátkou nožkou s jedním otočným kloubem, na které navazuje kruhově tvarované stínidlo. K dispozici jsou ve standardní velikosti nebo ve verzi XL, která je 1,5x větší. Lampy N°304 XL 75 a N°222 XL charakterizuje delší nožka a velikost XL. Odolné materiály a precizní design z lamp dělají ideální doplněk na terasy nebo k venkovnímu posezení.

Venkovní kolekce svítidel Lampe Gras nabízí celou řadu dalších variant, zejména široký výběr nástěnných svítidel a také stojací lampu.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Cena (s DPH)
od 24 700 Kč

Další produkty ze série

Nástěnné svítidlo N°217 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT