Navigace

Exteriérová svítidla

LAMPE GRAS OUTDOOR N°217 XL

Ikonická svítidla z kolekce Lampe Gras jsou dílem francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních. Nyní Lampe Gras uvádí kolekci venkovních svítidel.

Exteriérové nástěnné svítidlo N°217 XL charakterizuje dvojitě lomená nožka s jedním otočným kloubem a posuvným mechanismem přisazeným ke stěně. Odolné materiály a precizní design z lamp dělají ideální doplněk na terasy nebo k venkovnímu posezení. Všechny venkovní svítidla z kolekce Lampe Gras jsou ve variantě XL, což znamená, že jsou 1,5x větší, než standardní verze těchto svítidel.

Venkovní kolekce svítidel Lampe Gras nabízí celou řadu dalších variant, zejména široký výběr nástěnných svítidel a také stojací lampu.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Cena (s DPH)
od 42 000 Kč

Další produkty ze série

Nástěnné svítidlo N°222 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT