Navigace

Nástěnná svítidla

LAMPE GRAS N°204, N°304

Ikonická svítidla z kolekce Lampe Gras jsou dílem francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních.

Nástěnné lampy N°204 a N°304 z kolekce Lampe Gras se vyznačují krátkou nožkou a nabízejí hned několik různých variant. Lampy N°304 nabízejí kromě interiérové verze také variantu určenou výhradně tou koupelen a také verzi ve venkovním provedení. U těchto verzí je omezený výběr barev. Lampa N°204 nabízí nožku s jedním otočným kloubem a jednoduchou nebo zdvojenou verzi se 2 stínidly.

Při volbě barevných variant oslovila společnost DCW odborníka na slovo vzatého – Pierre Bonnefille pro ně vytvořil sérii barev, které vystihují podstatu ikonických svítidel Lampe Gras – mysteriózní červenou, uklidňující žlutou, hlubokou modř, sněhově bílou a temně černou s měděným nebo bílým vnitřkem a nakonec hřejivou měď.

Kolekce svítidel Lampe Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel – závěsná svítidla, stojací a stolní lampy, vše v mnoha variantách.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Cena (s DPH)
od 8 900 Kč

Další produkty ze série

Stolní lampa N°201 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnná lampa N°304 L z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnná lampa N°214 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stolní lampy N°211 a N°311 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnná lampa N°213 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stojací lampa N°215 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnné svítidlo N°216 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stropní svítidlo N°300 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stropní svítidla N°302 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnná svítidla N°303 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stropní svítidla N°312 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stojací lampa N°411 z kolekce Lampe Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT