Navigace

Závěsná svítidla

LES ACROBATES N°328

Svítidla z kolekce Les Acrobates de Gras jsou akrobaty, předvádějící své umění vysoko nad zemí. Vznášejí se na lankách u stropu místností, někdy lineárně jindy diagonálně orientovaných. Jejich podoba odráží pohyb, rytmus a barevnost.

Vlastní svítidlo z kolekce Les Acrobates de Gras je možné „namíchat“ si podle svých představ. Vytvořte si kompozici barev a tvarů hned teď.

Závěsná svítidla N°328 jsou specifická systémem pohyblivého zavěšení down-up, kdy je možné se svítidlem pohybovat nahoru a dolu za pomoci promyšleného systému využívajícím protizávaží. Stínidlo se pohybuje na 2 lankách o maximální délce 3 metry. Vyrobené je z hliníku a doplňují jej černé textilní kabely. Stínidla jsou na výběr v podobě opálových skleněných koulí ve 2 velikostech, kónických, kruhově tvarovaných nebo podlouhlých hliníkových širmů v mnoha barvách – černé, červené, žluté, modré, bílé, zlaté, chromové nebo měděné. Zdrojem světla je žárovka E27.

Kolekce svítidel Les Acrobates de Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel. Stačí je jen prozkoumat.

Bernard-Albin Gras, francouzský vynálezce, stvořil ikonu 20. století – lampy Gras. Původně byly určené do industriálních a kancelářských prostor. Vynikaly svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem.

Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem. Poprvé v historii se tak nějaké svítidlo stalo stejně oblíbeným v profesionálních prostorech, jakými byly kanceláře, ateliéry nebo výrobny, jako v těch rezidenčních.

Cena (s DPH)
od 13 900 Kč

Další produkty ze série

Závěsné svítidlo N°322 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Závěsná svítidla N°323 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Závěsné svítidlo N°326 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT