Navigace

Závěsná svítidla

LES ACROBATES N°322

Svítidla z kolekce Les Acrobates de Gras jsou akrobaty, předvádějící své umění vysoko nad zemí. Vznášejí se na lankách u stropu místností, někdy lineárně jindy diagonálně orientovaných. Jejich podoba odráží pohyb, rytmus a barevnost.

Vlastní svítidlo z kolekce Les Acrobates de Gras je možné „namíchat“ si podle svých představ. Vytvořte si kompozici barev a tvarů hned teď.

Nejjednodušším svítidlem z kolekce Les Acrobates de Gras je N°322. Prosté stínidlo je zavěšené na 2 lanách od oválné základny. Stínidlo je na výběr v podobě opálové skleněné koule, kónický, kruhově tvarovaný nebo podlouhlý hliníkový širm v mnoha barvách – např. černé, červené, žluté, modré, bílé, zlaté, chromové nebo měděné. Zdrojem světla je žárovka E27.

Kolekce svítidel Les Acrobates de Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel. Stačí je jen prozkoumat.

Bernard-Albin Gras, francouzský vynálezce, stvořil ikonu 20. století – lampy Gras. Původně byly určené do industriálních a kancelářských prostor. Vynikaly svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem.

Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem. Poprvé v historii se tak nějaké svítidlo stalo stejně oblíbeným v profesionálních prostorech, jakými byly kanceláře, ateliéry nebo výrobny, jako v těch rezidenčních.

Cena (s DPH)
od 8 900 Kč

Další produkty ze série

Závěsná svítidla N°323 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Závěsné svítidlo N°326 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Závěsné svítidlo N°328 z kolekce Les Acrobates de Gras od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT