Navigace

Závěsná svítidla

MANTIS BS4 A BS4 L

Svítidla z kolekce Mantis od DCW připomínají světelné sochy. Jejich autor, sochař Bernard Schottlander, přistoupil k návrhu s jistou dávkou umění, zručnosti a inženýrství. Výsledkem jsou svítidla z skulpturálně sestavená z kovových tyčí, využívající důmyslný systém protizávaží, jímž vévodí unikátně tvarované stínidlo. To se jako hliníkový akrobat pohyblivě a uvolněně vznáší v prostoru.

Stropní svítidla z kolekce Mantis jsou přímo jejím manifestem. Subtilní, elegantní, obratné a vzpírající se stavu beztíže, doslova levitují od stropu. Vyrábějí se ve 2 provedeních – BS4 a BS4 L s delším ramenem. Základem svítidla je charakteristické stínidlo s průměrem 270 mm, spojené je pohyblivým kloubem s tenkým ramenem s délkou 1020 nebo 1450 mm. U stropu pak rameno přechází v malou kruhovou základnu. Lampy jsou vyrobené z oceli a hliníku. Zdroj světla tvoří žárovka E14.

Autorem kolekce svítidel Mantis je německý sochař Bernard Schottlander. Po studiu sochařství v anglickém Leedsu se dočasně zaměřil na industriální design, vždy však s nepopiratelnou mírou uměleckých sklonů. Charakteristickým znakem jeho tvorby je pohyb. Návrh vznikl v roce 1951.

Do kolekce svítidel Mantis patří vedle stropních také nástěnná svítidla, stolní a stojací lampy.

Cena (s DPH)
od 15 000 Kč

Další produkty ze série

Stojací lampa BS1 z kolekce Mantis od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnné svítidlo BS2 z kolekce Mantis od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Stolní lampa BS3 z kolekce Mantis od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT
Nástěnné svítidlo BS5 z kolekce Mantis od DCW. PROHLÉDNOUT
PRODUKT