Navigace

15.07.2015

Trend kovových akcentů a kontrastů

Stříbru a nerezu již odzvonilo. Žhavým trendem interiérového designu pro letošní rok jsou teplé odstíny kovů ve všech svých podobách a jejich vzájemné kombinace. A nebude to nuda. Žádné zlaté kohoutky a kliky. Vyberte si méně obvyklá místa, na která kov umístíte. Vázy, sošky, svítidla. Čím rafinovaněji kov schováte, tím lépe. Je však třeba dát si pozor, aby interiér nesklouzl z trendy záležitosti ke třpytivému kýči. Držte se pár jednoduchých zásad, inspirujte se a vneste do svého interiéru punc luxusu.

Teplé odstíny kovu. Pomalu opouštějící módu nerezu, stříbra a industriálu v interiéru nahraďte teplejšími odstíny kovů. Zvolte například zlato nebo mosaz jako protiváhu k přirozenému chladu moderních interiérů. Nabídka společnosti Delightfull je v tomto ohledu skutečně bohatá. Nabízí výběr z celé řady kovových povrchů. Od niklu, přes mosaz až po měď. V lesklém, matném, kartáčovaném i patinovaném provedení. Stačí si jen vybrat.

Méně lesku. Nenechte se zlákat k přehnanému lesku kovových prvků. Pamatujte, že méně je více. Proto zvolte raději matné provedení, nebo patinovaný kov. Co třeba přisazená svítidla Ultra S D od Delta Light v matné černé barvě se stejně matným pozlaceným vnitřkem. Jsou velmi decentní a přesto opravdu jedinečné.

Schovejte kov. Buďte originální a umístěte kov na méně obvyklá místa. Vnější plášť svítidla je dobrá volba, ale co teprve vnitřek! Ten pravý efekt záplavy zlaté barvy se totiž dostaví, až když svítidlo rozsvítíte. Perfektním příkladem jsou svítidla Scotch Club a Pleat Box od Marset s pozlacenou vnitřní stranou stínidla.

Zbořte hranice. Někdy je nejlepším receptem, jak oživit interiér, udělat něco nečekaného a odvážného. Že nemáte v interiéru žádné další zlaté prvky? To skutečně není překážkou.Bez obav do interiéru umístěte stylový lustr Calabash od Lihtyears. A budete překvapeni,jak skvěle vynikne mezi neutrálními barvami, nejlépe šedou či hnědou.