Navigace

22.09.2016

Suspence – svítidlo, které táhne gravitace

Novinkou z dílny Lightyears je závěsné svítidlo Suspence. Navrhlo jej studio GamFratesi, inspirací pro ně byla transformace pohybu do fyzické formy. Tvar svítidla vychází ze základního pohybu způsobeného gravitační silou – tah směrem dolů. Gravitace svým působením viditelně protáhla horní část svítidla.

Série Suspence je navržena v monochromatickém provedení. Svítidlo s kabelem tvoří jednotný celek, bez sebemenšího přerušení. Za difuzérem na spodní straně svítidla je ukrytý světelný zdroj, vytvářející dojem nekonečně rozptýleného světla.

Svítidla Suspence jsou dostupná v bílé, světle šedé a černé barvě, vždy v matném provedení. K dispozici jsou 2 velikosti svítidla s průměrem 240 a 385 mm. Stínidlo je vyrobeno z hliníku.

Variantou svítidla Nomad se studio GamFratesi postavilo proti konvenčnímu myšlení. Ač je Nomad součásti kolekce závěsných svítidel, je určený k postavení na horizontální povrchy – podlahy, schody, terasy a jiné. Silikonovým ouškem na vrchu svítidla si přímo říká o přesouvání z místa na místo, bez pevného stanoviště, přesně jako nomádi. Jeho poloprůhledné stínidlo vytváří příjemné, rozptýlené světlo. Dostupný je v 1 rozměru, s průměrem 385 mm a šedým či červeným kabelem.