Navigace

18.05.2015

Světla, která chtějí být venku

Léto se rychle blíží a s ním i sezóna grilování na zahradě, večerního posezení na terase či balkóně. Společnost Marset proto připravila řadu svítidel určených do exteriéru. V kolekci najdete všechny typy svítidel. Stropní, závěsná, stojací lampy i malé přenosné lampičky.

Stropní závěsné svítidlo Soho vychází z tradičního tvaru lamp používaných ve veřejných prostorech jako jsou restaurace či kavárny. Volit můžete mezi dvěma průměry, 57 a 112 cm. Menší je ideální k zavěšení nad jídelní stůl, kde vytvoří příjemné ambientní světlo. Větší průměr je vhodný spíše do velkých prostor. Svítidla Soho jsou dostupná i v přisazené stropní verzi.

Závěsné lucerny Santorini jsou dokonale variabilními venkovními světly. Každé svítidlo je možné libovolně sestavit z různého počtu, směru i barev stínidel. Volit můžete z bílé, šedé a hořčičné barvy stínidla. Standardně lze svítidla Santorini zavěsit ze stropu a nově byla rozšířena možnost upevnění na zeď. Tvar svítidel Santorini je inspirován starými rybářskými lucernami a celkově působí vintage dojmem. Díky tomu v prostoru vytváří romantickou atmosféru.

Elegantní stojací lampa TXL svým tvarem a příjemným měkkým světlem připomíná klasické interiérové lampy. Nenechte se však zmást jejím vzhledem. TXL je určená k osvětlení zahrad a teras. Stabilitu zajišťuje masivní podstavec. Lehkost lampě dodává štíhlá vysoká nožka a klasický vzhled dokonale dotváří skleněný difuzor skrytý za textilií z umělých vláken. V nabídce jsou dvě výšky lampy, 170 a 204 cm. Kolekci TXL doplňují i závěsné lampy o průměru 58 a 70 cm.

V návrhu stojací lampy Cala se dokonale kloubí moderní design s rustikálními prvky. Svítidlo Cala je tvořené jednoduchým stínidlem ve tvaru válce provedeném v příjemném odstínu teplé bílé barvy a subtilní konstrukcí, inspirovanou malířským stojanem. U kolekce určené do exteriéru je stínidlo odjímatelné a vyrobené ze snadno čistitelné textilie z umělých vláken. Konstrukce je vyrobena z tropického dřeva iroko, které se vyznačuje vysokou odolností vůči vnějším vlivům a nebo z kovu. Zde je patrná inspirace v typických španělských kavárnách s kovovými stolky. Umístíte-li stojací lampu Cala na terasu nebo k venkovnímu posezení, docílíte tak intimní domácí atmosféry s teplým měkkým světlem i v exteriéru. Venkovní kolekci Cala můžete zkompletovat závěsným svítidlem nebo nízkou stojací lampou.

Posledním členem rodiny venkovních svítidel Marset je originální designová lampička Follow Me z dílny designérky Inmy Bermúdez. Je to lehká a přenosnou lampičku, kterou si můžete vzít kamkoli s sebou. Díky prakticky tvarované dubové rukojeti si ji pohodlně vezměte na terasu nebo zahradu, pod stan, na jachtu, nebo jen na večerní procházku. Náklopné stínítko z matného bílého polykarbonátu navodí intimní atmosféru, která vás obklopí příjemným měkkým světlem. Lampička FollowMe je vybavena LED zdrojem, který je možné stmívat na tři různé úrovně.