Navigace

10.03.2015

Stojací lampa Scantling – střízlivá elegance

Stojací lampa Scantling od firmy Marset je ztělesněním střízlivé elegance a čistého estetického vzhledu. Při její tvorbě je kladen důraz na výběr a kombinaci materiálů. Výroba proto předpokládá jejich vysokou kvalitu zpracování. Pod návrhem lampy Scantling je svým rukopisem podepsaný německý průmyslový designér Mathias Hahn. Jeho průmyslově orientované návrhářství počítá s vysokou funkčností výrobků.

Jméno Scantling získala lampa podle staré míry, kterou se označovalo tloušťka dřeva a kamene. Odvozená byla od slova scantillon, kterým se označovaly měřící nástroje zedníků a kameníků.

Proto je lampa tvarovou kombinací základních geometrických tvarů. Její základnu tvoří elegantní lakovaný železný kruh, přecházející v decentní štíhlou nožku.Pro barevnost konstrukce je možné zvolit bílý, šedý nebo i černý lak. Otočné a plně nastavitelné dubové rameno lampy s jemnou dřevěnou kresbou je zakončené válcovitým stínítkem z lakovaného hliníku. Jeho barvu je možné sladit s konstrukcí lampy.

Společné užití dřeva a lakovaného kovu dává lampě Scantling přirozený domácký ráz. Přitom však neztrácí jasný nekomplikovaný moderní charakter. Dokáže vytvořit klidnou atmosféru se smyslem pro pohodlí a estetiku. Svým vzhledem zútulní soukromé i komerční prostory.

Svoji jednoduchostí a čistotou tvarů se hrdě stane designovou dominantou každého interiéru.

Stojací lampy Scantling nabízíme ve dvou velikostech. Scantling P40 s výškou 121 cm a délkou ramene 40 cm a P73 vysokou 136 cm a ramenem o délce 73 cm. Celou kolekci světel Scantling doplňují navíc pracovní stolní lampička a nástěnné svítidlo.