Navigace

12.05.2016

Správná volba osvětlení vnesla do banky vřelou atmosférou

Architektura a interiérový design jsou nedílnou součástí firemních hodnot a identity společnosti. Pocity zákazníka mohou být v komerčním sektoru mnohdy rozhodující, proto je důležité aby se v interiéru cítil pohodlně. To platí v případě bankovnictví dvojnásob. Vytvořit takový koncept však bývá složitý úkol.

Architekt Stafano Colli takový prostor navrhl a přivedl k životu. Interiéry banky ve Španělsku vytvořil s úctou k tradici, jistou dávkou exkluzivity a především pohodovou atmosférou a pozitivním vzezřením. Toho dosáhl mimo jiné volbou vhodného osvětlení, které má na atmosféru interiéru zásadní vliv.

Do bankovních prostor zakomponoval atraktivní závěsná svítidla Discocó, keramická svítidla Pleat Box, sofistikovaná světla Nenúfar, skleněné baňky Hazy Day či dřevěné stojací lampy Cala. Každé z nich do posledního detailu naplňuje ideu nadčasovosti a exkluzivity prostoru. Překvapivým použitím designových svítidel, která běžně najdou své místo v obývacích pokojích, kuchyních či ložnicích, se mu podařilo vyvolat, v jinak čistě pracovním prostředí, příjemnou atmosféru. Navíc různé úrovně a intenzita světel navozují v interiéru harmonii. Tu ještě podpořil pečlivým výběrem nábytku a častým použitím dřeva a dalších přírodních materiálů. Klienti banky se zde jistě cítí pohodlně, posuďte sami.