Navigace

24.04.2015

Salone del Mobile a Euroluce v Miláně

Během tradičního dubnového veletrhu designu Salone del Mobile a veletrhu svítidel Euroluce v Miláně,byly k vidění návrhy a novinky nejlepších světových designérů. A že bylo opravdu na co se dívat potvrzuje i 310 tisíc návštěvníků, které letošní milánský veletrh přilákal.

Expozici svítidel dominovaly novinky v oblasti LED technologie i nové vzrušující designy. Nové produkty a trendy představily i značky Marset, Lightyears či Delta Light. Někteří přistoupili k rozšíření či inovacím již existujících sérií, jiní představili žhavé novinky. Společnost Marset doplnila řadu Tam Tam o stojací lampu a nové závěsné svítidlo. Rovněž série Ginger se rozrostla o nástěnné svítidlo a stojací lampu. U série svítidel Soho a Santorini byly rozšířeny možnosti zavěšení a upevnění na zeď či strop.

Cestou nových designů a materiálů se vydala společnost Lightyears. Zde seí se návštěvníci dočkali zbrusu nového závěsného světelného objektu Avion, navrženého dánským designérským duem Iskos-Berlin. Tvar svítidla Avion je inspirován dětskou představou o létání. V sortimentu společnosti Lightyears proběhla rovněž inovace stávajících produktů, a to v podobě nových povrchů. Závěsné svítidlo Caravaggio letos oslavilo 10 let od doby, kdy jej designérka Cecílie Manz navrhla. K letošnímu výročí proto přichází v novém slavnostním kabátě. Závěsné svítidlo v exkluzivní matné černé barvě stínítka s neutrálním šedým kabelem. A stolní lampa Caravaggio v elegantní matné šedé. Zároveň se rodina svítidel Caravaggio rozrostla o stojací lampu, také v luxusním provedení matné šedé barvy.

Společnost Delta Light představila během tradičního svátku designu v Miláně zbrusu nový katalog architektonického osvětlení The Lighting Bible® 11. Nové vydání tohoto katalogu vychází každé dva roky. Z původně produktové brožury se postupně stal dnešním referenčním výrobním katalogem a inspirující příručkou v oblasti osvětlení. Praktickým průvodcem plným technických informací, ale i nepostradatelným nástrojem designérů pro navrhování osvětlení. The Lighting Bible® 11 čítá 1150 stran naplněných novými designy výrobků, materiály, technickými inovacemi a inspirativními fotografiemi projektů. Těšit se můžete na novinky v oblasti miniaturizace LED osvětlení, nové materiály, aplikace, tvary a mnoho dalších rozšíření pro již existující série.