Navigace

15.05.2018

Osvětlení políbené severem

Přírodní materiály, tlumené barvy, elegantní linie a minimalismus. Základní pilíře podpírající ikonický styl bydlení, který se z chladného severu rozšířil do celého světa. Přečtěte si několik tipů na designové osvětlení, díky kterým může severský styl zazářit i u vás doma.

Světlé, útulné a pohodlné

Domovy Skandinávců jsou pravým opakem nevlídného klimatu a dlouhých nocí, které jsou po většinu roku součástí života na severu. Stolní lampy, stojací lampy i závěsná svítidla jsou proto nepostradatelným doplňkem interiérů laděných do severského stylu. Pokud si vyberete ty správné, snadno do svého domova vnesete esenci Skandinávie. Vykouzlíte domácky půvabnou atmosféru, která vás zahřeje jako háčkovaný pléd.

Dokonalé tvary

Jednoduchost a čisté linie jsou dalším ze znaků zemitého severského stylu. Zdobnost ani složité motivy v něm proto nenajdete. Geometrická přísnost stylu se otiskla do jemných a odlehčených tvarů nábytku, vzorů na kobercích a polštářích i doplňků, kterým kromě promyšleného vzhledu nesmí chybět ani funkčnost.

Jako dominanta s neúprosně jednoduchým tvarem, který nepotřebuje nic navíc, vám poslouží svítidlo Caravaggio. Kolekce, která patří mezi stálice interiérového designu, se může u vás doma zabydlet s jednou dokonalou siluetou a mnoha barevnými odstíny. Nově třeba hedvábně bílou, vínově červenou, ultramarínovou modří a teplou šedou, které doplňují stávající matnou i lesklou bílou, černou, bílou a šedou.

Materiály z přírody

Materiál je další ingrediencí, ze které se míchá severský styl. Vzhledem k dostupnosti hraje ve skandinávském designu prim dřevo ve všech podobách a texturách. Ale pozadu nezůstávají ani další přírodní materiály. Kromě skla, kůže a textilií najdeme v interiérech také kov.

Pokud zatoužíte vnést do interiérů třeba hřejivý lesk mědi, sáhněte po kolekci Suspence z dílny autorského dua Enrico Fratesi a Stine Game. Kalichovitá svítidla mají na povrchu jedinečnou strukturu, pozůstatek tažení kovu, technologie použité k jejich výrobě. Vydávají hebké rozptýlené světlo, které vyčaruje příjemnou atmosféru i za toho nejpošmournějšího dne.

Záplava bílé a kontrastu

Skandinávské interiéry jsou plné bílé barvy. Recept na to, aby to nebyla nuda, je jednoduchý. Teplé odstíny bílé doplňují seveřané tlumenými pastelovými barvami, které prostor promyšleně oživí. Oblíbeným postupem je také využití kontrastu černá bílá. V záplavě bílé potom září ojedinělé černé doplňky jako majáky designu.

Světlou monotónnost prostoru můžete rozbít třeba světly z kolekce Djembé v černé barvě. Oblá svítidla inspirovaná okrouhlým tvarem bubínků rozehrají interiér zajímavými tóny i v pastelových barevných variantách. Kolekce pochází z dílny španělského designéra Joana Gaspara a kromě barvy je severskému stylu poplatná i svým dokonale minimalistickým tvarem.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT