Navigace

05.04.2017

Novinky z Milána – Lightyears

Veletrh Euroluce v Miláně, zaměřený na svítidla, láká tradičně výrobce, architekty, designéry i prodejce z celého světa k prohlédnutí novinek v osvětlení na letošní rok.

Nejinak je tomu i u dánského výrobce svítidel Lightyears. Své portfolio letos rozšířil o krásné a nápadité kousky. Některé jsou zcela nové, jiné doplňují již zavedené a úspěšné série svítidel.

Kanárkově žlutý Radon

Radon je svítidlo v geometricky jednoduchém designu v naprosto čisté formě, kde je každý detail odůvodněn. Klíčovými prvky svítidla jsou základní geometrické tvary – kruh a trojúhelník. Vrchní díl svítidla tvoří polokoule, nohu pak trojúhelník, zajišťující stabilitu a rovnováhu. Klasické bílé a černé provedení obohatila nově verze v zářivě žluté barvě, která vynikne v každém interiéru. Kanárkový Radon je dispozici jako stojací lampa, stolní lampička či nástěnné svítidlo.

Suspence z mědi

Inspirací pro svítidlo Suspence byla transformace pohybu do fyzické formy. Tvar svítidla vychází ze základního pohybu způsobeného gravitační silou – tahu směrem dolů. Gravitace svým působením viditelně protáhla horní část svítidla. S kabelem tvoří jednotný celek, bez sebemenšího přerušení. Novinkou z Milána je Suspence vyrobený z mědi, který doplňuje 3 varianty matných monochromatických stínidel. K dispozici je ve 2 velikostech.

Stolní lampa AQ01

Novou stolní lampu navrhlo pro Lightyears studio Anne Qvist Design Office. Charakteristický a snadno rozpoznatelný tvar lampy se skládá z ohebné nožky a zaobleného stínidla, které vybízí k dotyku. Přímo na vrchu stínidla je umístěno ovládání. Lampa poskytuje kvalitní pracovní osvětlení s možností stmívání. Přívodní kabel je ukrytý uvnitř nohy. AQ01 nabízí bílé, černé a modré barevné provedení.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT