Navigace

04.09.2017

Novinka od Marset - keramická svítidla Pu-erh

Delikátní světlo. Tak o svítidlech Pu-erh mluví jejich tvůrce, designer Xavier Maňosa. Jeho kolekce z ručně vyráběné keramiky přitahuje pohledy nejen díky zvolenému materiálu, ale i povrchové úpravě, která v pozorovateli vyvolává dojem plisované látky.

Nepravidelné sklady a přehyby vznikly otištěním keramické hlíny přímo do surové formy a vynecháním dodatečných úprav. Tedy zcela v souladu s hlavním mottem celé kolekce: jednoduchostí řemeslného procesu. Výsledkem tohoto přirozeného tvarování uvnitř formy takřka bez zásahů jsou kónická stínidla s neuvěřitelně syrovým efektem.

Inovativní závěsná svítidla Pu-erh se nabízí ve třech různých velikostech o průměru 22, 32 a 42 centimetrů, a škále 5 barev, které nechávají vyniknout propracované struktuře keramiky. Černé, bílé, zelené, modré nebo třeba lososové. Díky širokému stínidlu emitují teplé a příjemné světlo, kterému nechybí ani špetka hravosti, jíž má na svědomí originálně zvlněný okraj stínidel.

Novinku Pu-erh představíme během letošního Designbloku. Přijměte tedy naše pozvání a navštivte nás ve dnech 26. – 30. 10. v Superstudiu na Výstavišti v Holešovicích.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT