Navigace

17.08.2015

Maison&Objet – křižovatka mezinárodního designu

Každoroční svátek designu a životního stylu ve francouzské metropoli je za dveřmi, uskuteční se ve dnech 4. až 8. září 2015. Každoročně se tak Paříž promění v místo setkání profesionálů i obdivovatelů životního stylu a tzv. “art of living”.

Letos půjde o jubilejní 20. ročník veletrhu MAISON&OBJET s podtitulem “Jedinečnou zkušeností k objevení neočekávaného”. Své zboží zde bude vystavovat neuvěřitelných 3194 značek, mezi nimi i značka Delightfull se svými unikátními ručně vyráběnými svítidly. Veletrh návštěvníkům nabídne originální inspirace, nápady a novinky v oblasti designu, nábytku, doplňků, textilií, aranžování květin, vůní, designu určeného dětem, stolování a mnohé další. Půjde o mimořádně rozmanitou paletu stylů, která naplní očekávání i těch nejnáročnějších návštěvníků.

Maison&Objet se zaměřuje na multikulturní prostředí, stává se tak křižovatkou současného bydlení pro návštěvníky i vystavovatele z celého světa. V návaznosti na mezinárodní filozofii veletrhu budou letos jeho součástí i dvě nové expozice, Maison&Objet Americas a Asia. Posláním veletrhu Maison&Objet je rovněž přinášet inspiraci, proto každoročně oceňuje kreativitu a inovaci tvůrců cenami pro nejlepšího designéra roku a talent roku.

Veletrh Maison&Objet zůstává věrný zaběhlé a ověřené organizační struktuře. Proto zde nenajdete členění jednotlivých sektorů do kategorií podle užití,ale podle životního stylu. Bydlení (Maison) a dekorace se tak dělí na sektory eklektického, útulného a elegantního stylu. V eklektickém stylu se spojují vlivy různých kultur a vytváří se z nich originální, neotřelý a inspirující design. Eklektické interiéry jsou delikátní výkladní skříní mezinárodních inspirací. Sektor útulného stylu vás vřele uvítá svou hřejivou přátelskou atmosférou. Obklopí vás záplava dekorací a textilií vytvářejících vlastní pohodlný vesmír, uprostřed výstavních hal. Elegantní styl, inspirovaný městským životním stylem,který nabízí širokou paletu nadčasového a rafinovaného nábytku, látek či dekorativních předmětů.

Výrobky či objekty (Objet) najdete rozdělené do sektorů řemesel a uměleckých objektů, vůní, vaření, doplňků, dětí, módních objektů, fresh a beloved výrobků. Sekce řemesel a umění zahrnuje vzácné kousky, unikátní tradiční výrobky a ruční práci. V sektoru vůní jsou doma mýdla, vonné svíce či doplňky do koupelen a domácích lázní. Vaření zahrnuje technologické novinky v kuchyních, gastronomii či umění stolování. Doplňky nabízí nejrůznější dekorace, které zútulní a zpříjemní váš domov. Sektor dětí je hotovým královstvím dětských dekorací, nábytku, látek, hraček a doplňků. Módní objekty jdou ruku v ruce s designovými objekty. Proto v sektoru módy najdete oděvy, šperky, kabelky, šátky a další módní doplňky. Sektor fresh zahrnuje směs výrobků, které vašemu interiéru přinesou pověstnou jiskru a styl.Čekejte zde hravé a barevné objekty do kuchyní, ložnic, obývacích pokojů, nebo kam vás jen napadne. Posledním sektorem je tzv. beloved. Místo kde naleznete nejvíc trendy výrobky, s jejichž pomocí vtisknete interiéru svou osobnost.

Maison&Objet navíc nabídne návštěvníkům speciální sektory věnované “Scénes d’interier”, místo zasvěcené kreativitě tvůrců v její nejčistší podobě. Najdete zde nejkrásnější objekty spojující umění a design s ruční výrobou. Další sektor s názvem “Now! Design a vivre” sdružuje výrobky, které byste rozhodně měli vidět, jste-li fanouškem nových technologií, materiálů a experimentů v designu.

Pro více informací o Maison&Objet navštivte webové stránky veletrhu http://www.maison-objet.com/en