Navigace

04.06.2015

Lullaby – moderní design z přírodních materiálů

Kombinace skandinávského dědictví s asijskými vlivy vás zaujmou na sérii závěsných svítidel Lullaby. Tu vytvořila pro dánskou společnost Lightyears švédská designérka Monica Förster.

Inspiraci čerpala v technice a tvorbě uznávaného japonsko-amerického sochaře a designéra Isamu Noguchiho. Harmonické tvary, lehkost a teplo vyzařující z jeho práce se snažila přenést do svého návrhu. Díky tomu získala svítidla Lullaby moderní, funkční design s jednoduchými geometrickými tvary a jemnými, hladkými plochami.

Tvorba Monicy Förster se vyznačuje čistou formu a neutuchající snahou využívání nových materiálů a technologií. Proto je Lullaby vyrobena z materiálů z přírodních obnovitelných zdrojů. Kostru Lullaby tvoří pět štíhlých lamel z jasanového dřeva. Mezi lamelami je napnuté stínítko z kamenného papíru,který je vyroben z drceného vápence. Kamenný papír je velice odolný a voděvzdorný.Má také vynikající světelné vlastnosti. Díky tomu vydává Lullaby měkké, tlumené a teplé světlo pro útulnou atmosféru v každé místnosti.

Lehkost a půvab z Lullaby doslova sálá. Své místo si najde v domácím prostředí, stejně tak v restauracích, hotelech či obchodech. Hodí se všude tam, kde chcete dosáhnout jedinečného světelného i designového efektu. Proto svítidlo Lullaby září, nehledě na to, zda je rozsvícené či zhasnuté….Je ideální pro solitérní použití, i jako seskupení více svítidel. V sérii Lullaby si můžete vybrat ze tří velikostí stejného tvaru o průměru 241, 430 a 588 mm.