Navigace

16.10.2015

Light Works na Designbloku 2015

Týden světového a českého designu s názvem Designblok se blíží a společnost Light Works bude jeho součástí. Přijměte proto naše pozvání a v týdnu 22. – 27. října 2015 navštivte naši expozici na stánku P45 v pravém křídle Průmyslového paláce v Superstudiu.

Speciálně pro tuto příležitost pro vás chystáme jednoduchý a vzdušný, ale přesto velmi originální výstavní stánek, ve kterém se budete moci seznámit s lehkými, přenosnými a velmi stylovými stolními lampičkami Follow Me, které si jednoduše zamilujete. Dále vám v naší expozici představíme elegantní závěsná svítidla Caravaggio s jemnými liniemi a nadčasovým designem ve čtyřech odstínech exkluzivního matného laku vytvořeného k desátému výročí řady svítidel Caravaggio na trhu. Jsou ukázkou tradičního dánského designu svítidel s moderním a dynamickým pojetím tvorby.

Designblok je každoroční přehlídkou designu a všech jeho oblastí ve formě samostatných výstav, prezentací a přímého prodeje. Potkávají se zde špičky tuzemského i zahraničního designu. Zároveň je Designblok místem, kde se setkávají profesionálové s mladými talenty a milovníky designu. Najdete zde design nábytku, průmyslový a užitkový design, bytové doplňky, svítidla, módu či šperky od těch nejlepších návrhářů.

Designblok se každoročně snaží nabídnout netradiční prostory, do kterých umístí své expozice. Letošní, již 17. ročník Designbloku, hostí jedinečný prostor Průmyslového paláce na Výstavišti v pražských Holešovicích. Tato unikátní prosklená stavba s ocelovou konstrukcí architekta Bedřicha Münzbergera poskytne zázemí jak pro Superstudio, v pravém křídle secesní budovy, tak i Openstudio v jejím levém křídle. Superstudio nabídne novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel v podání prestižních značek. Openstudio pak předvede tvorbu více než stovky designérů a designérských studií a uměleckých škol z řady evropských zemí. Ti se pochlubí zejména prototypy svých výrobků a unikátními produkty bez komerčního výrobce.

Tématem letošního ročníku Designbloku je Svoboda. “Letošní Designblok si vzal za cíl bojovat za svobodu. Svobodu vnitřní, neomezenou předsudky, špatnými zkušenostmi, nebo malověrností. Svobodu vnější, politickou, kterou je třeba střežit i dvacet pět let po revoluci. Svobodu kreativní, kterou si dopřáváme jako děti, a potom čím dál tím méně. Svobodu vlastního úsudku, svobodu obklopovat se věcmi, které jsou našimi hrdiny, svobodu se také věcmi neobklopovat, když nechceme a především svobodu nás samých, hlavních hrdinů našich životů.” říká k tématu Designbloku 2015 jeho ředitelka Jana Zielinski.

Vyražte tedy načerpat inspiraci a shlédnout tuzemské i světové špičky designu a jejich tvorbu na letošním Designbloku!

Superstudio a Openstudio – Výstaviště 416, Praha 7

Otevírací doba:

22.-26.10.: 10.00 – 21.00

út 27.10.: 10.00 – 17.00

Více informací naleznete na www.designblok.cz