Navigace

04.11.2017

Kartonový stánek Light Works na Designbloku

Letošní Designblok se nesl již tradičně ve znamení nových svítidel, ale také netradičního materiálu, který jsme pro jeho prezentaci zvolili.

Jako zástupce novinek od našich dodavatelů jsme zvolili italská ručně foukaná svítidla Zafferano, vyrobená z muránského skla. Uskupení 4 metalických odstínů ve 2 tvarech nesoucích poetická jména Romeo a Giulietta poutalo návštěvníky na první pohled.

Z dílny tradičního katalánského výrobce Marset jsme prezentovali nová keramická svítidla Pu-erh, navržená a ručně vyráběná designérem Xavierem Maňosou. Tato kónická svítidla jsou inspirovaná plisovanou látkou a jejich povrch je záměrně ponechán v hrubě opracované podobě.

Druhou vlaštovkou od Marset byla oblíbená a stále velmi žádaná přenosná lampička FollowMe, nyní však ve větším a výkonnějším provedení. Designová lucerna FollowMe Plus je nabíjecí na USB, stmívatelná na 3 intenzity, přenosná a velmi stylová, o čemž se mohli návštěvníci Designbloku přesvědčit pokaždé, když jsme s ní vyrazili po výstavní hale pro kávu nebo zmrzlinu.

Posledním zástupcem Marset byla nástěnná ramenná lampa Ginger XL, doplňující alternativní posezení v podobě dřevěných špalků.

Dánského výrobce Lightyears na stánku zastupovala dvojice měděných svítidel Suspence. Po celou dobu výstavy jsme byli svědky překvapených návštěvníků, hledajících v nich marně světelný zdroj. Stínidlo je totiž opatřeno opálovým difuzérem na spodní straně, který vytváří dojem, že je vidět až do nitra svítidla samotného.

Kulisu samotným svítidlům tvořila konstrukce, vyrobená z kartonových tubusů a hobry natřené ledabyle bílou barvou. O design stánku se nám již po několikáté postarali architekti ze studia FADW, kterým se opět podařilo najít ekologicky šetrný a originální materiál. Za to jim patří naše velké díky.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT