Navigace

10.12.2015

Designové trendy roku 2016

Letošní rok pomalu blíží ke konci a je na čase se ptát ,jakými designovými trendy nás překvapí rok 2016. Půjde o inovátorské pojetí interiérového designu nebo se příští rok budeme držet spíše při zemi? Pojďme se společně podívat jaké libůstky si pro nás designéři na příští sezónu připravili.

Udržitelný design udává směr

Silný tlak na šetrnost k přírodě a návrat k přírodním materiálům se dá očekávat i v příštím roce. Moderní budou “Eco-friendly” interiéry, tedy přátelské k přírodě chcete-li. Do bytu se vám tak bude hodit kdejaké dřevíčko, v podobě masivního stolu, lampy nebo klidně i surové rovnou z lesa, ze kterého si vytvoříte originální hodiny. Nešetřete proto dřevem, kameny ani čerstvými květinami a ukažte všem, že vám na přírodě záleží a co pro vás příroda znamená.

Geometrické vzory nikdy nenudí

Recyklování módních trendů není žádnou novinkou, proto v příštím roce neuděláte chybu s geometrickými vzory. Tento trend 70.let se znovu vrací do módy. Chcete-li interiéru dodat sebevědomí, pořiďte mu doplňky s geometrickými vzory či tvary, dokáží na sebe upoutat pozornost, jako málo co.

Opravdu sytá modrá je barvou roku

Každý rok má svou “barvu roku”. Ten příští není výjimkou. Jeho královnou bude sytá modrá ve všech svých podobách, od kobaltové, přes námořnickou až po královskou modrou. Jediné omezení, jak a kde tuto barvu použít, je vaše odvaha. Ti odvážnější jí mohou použít na zeď či na kuchyňskou linku. Méně troufalí pak na svítidla nebo dekorativní předměty.