Navigace

16.02.2017

Designér Discocó je stejně nevázaný jako jeho svítidlo

Discocó je vlajkovou lodí značky Marset, katalánského výrobce dekorativních svítidel. Nevázaný vzhled, inspirovaný rozkvetlou květinou, z něj dělá atraktivní designové svítidlo.

35 okvětních lístků je zevnitř lakováno na bílo pro dosažení maximálního odrazu, zvenku pak v lesklém či matném provedení a ve 4 barvách. I ve zhasnutém stavu na sebe poutá pozornost, při rozsvícení navíc spouští rafinovanou hru světel a stínů. Vyváženě kombinuje nepřímé a odražené světlo, navíc nikdy neoslňuje.

Nejprve multikulturní závodní plavec

Designér, stojící za návrhem svítidla je výrazná osobnost, stejně jako Discocó samo. Narozený v Německu, s francouzským jménem, belgickými předky a výrazným španělským akcentem, získaným během mládí stráveného na Kanárských ostrovech. Christophe Mathieu býval profesionálním plavcem, kterému uchvátil svět designu.

Dnes designér, zítra kdo ví

Studium interiérů absolvoval v Barceloně, v Miláně pak objevil kouzlo průmyslového designu. Nyní je jedním z pracovně nejstarších a nejzkušenějších designérů značky Marset, pro kterou vytvořil několik velmi zdařilých svítidel, vždy je však otevřený novým příležitostem. Nepopírá, že jednou možná nadobro opustí svět designu a bude se věnovat něčemu zcela jinému. Než se tomu tak stane, možná navrhne další svítidlo, které se bude rovnat oblibě Discocó.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT