Navigace

12.01.2021

Fritz Hansen slaví

Již 15 let svítí Caravaggio od Fritz Hansen a pyšní se statusem designové ikony. Svítidlo, které navrhla designérka Cecilie Manz, má totiž nadčasovou siluetu, svěží a moderní výraz.

Svítidlo Caravaggio je zbožňováno po celém světě, najdete ho v mnoha domácnostech, ale i kancelářských prostorech. Původní verze z roku 2005 měla černé stínidlo ve vysokém lesku a výrazný červený napájecí kabel. Postupem času se proměnila v barvách i velikostech. Caravaggio je dnes ucelenou kolekcí, závěsných svítidel rozličných velikostí i barev, doplněných o nástěnnou variantu.

Designérky mimořádný smysl pro barvy, jejich jemné odstíny a citlivé použití matných povrchů, na této designerské ikoně skutečně ožívá. Jednoduché, rafinované svítidlo Caravaggio se skládá ze stínidla z kovového, nebo opálového skla a jemných lanek k zavěšení. Textilní napájecí kabel je velmi dobře integrován do designu a dává tak osvětlení osobitý vzhled. Svítidlo vrhá koncentrované světlo dolů, současně také osvětluje zavěšení a kabel otvorem v horní části. Oproti tomu opálová varianta svítidla vydává měkké, tlumené světlo do všech stran a rozzáří tak svítidlo samotné.

Související svítidla

PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT
PROHLÉDNOUT
PRODUKT